05.11.2019

Семінар для педагогаў "Навучанне дзяцей беларускай мове ва ўмовах білінгвальнай адукацыі"

Вельмі важна навучыць сённяшніх дзяцей з павагай ставіцца да беларускай мовы, а таксама бегла на ёй размаўляць. Яны мала чуюць родную мову ў шырокім ужытку, а таму маюць бедны слоўнікавы запас, іх маўленне знаходзіцца пад уплывам рускай мовы. Хоць наша ўстанова i з’яўляецца рускамоўнай, але мы шмат увагi ўдзяляем развiццю менавіта беларускага маўлення дзяцей.

Оскирко Екатерина Сергеевна провела для педагогов семинар "Обучение детей дошкольного возраста белорусскому языку в условиях билингвального образования"

Педагоги познакомились с современными подходами к приобщению детей дошкольного возраста к белорусской национальной культуре,  выявили собственные потенциальные возможности для совершенствования профессиональной компетентности.